پارسا نوشت

گاه نوشته های من در پرشین بلاگ

ادیتور جدید پرشین بلاگ

ادیتور جدید مبارک

تشویق

  
نویسنده : پارسا فاتحی ; ساعت ٧:۳۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها :


My Book Essential Edition - 500 GB

من تو این شنا میکنم
تو سایت اصلیش قیمتش 149 دلار هست ولی من از پایتخت 130 تومن خریدم
 
 
My Book® Essential Edition
External Hard Drives
500 GB, USB 2.0

Small, simple, elegant, and very easy to use. Just plug it in, and you've got plenty of room to back up and save your valuable data, music, photos, and movies.

 

MyBook

  
نویسنده : پارسا فاتحی ; ساعت ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها : mybook ، essential ، شنا ، هارد


نفوذ با کمک مهندسی اجتماعی (Ethical Hacking)

امروز ایمیلی از اورکات برام اومد که قصد داشت مثل همیشه منو از اسکرپی(یادداشت) که دوستم گذاشته با خبرم کنه. از اونجایی دوستم همکارمم هست و نزدیکم بود ازش پرسیدم برام تو اورکات اسکرپ گذاشتی؟ گفت من نه ولی یه ایمیل امده بود که نفهمیدم جریانش چیه! حدس زدم که ماجرایی هست و رفتم که ببینم چه خبر. خیلی جالب بود یک نمونه جدید از مهندسی اجتماعی  رو دیدم، جریان از این قرار هست که یه بنده خدای باهوشی با ساختن یه اسکرپ یک ورم(کرم) باحال ایجاد کرده. توی این اسکرپ نوشته شده "هی... یه دختری تو صفحه ی خودش از تو نوشته و عکس تو رو هم گذاشته! آدرس زیر رو تو آدرس بار کپی کن تا عکسشو ببینی" فکر کنید یه همچین یادداشتی از طرف دوستون که میشناسین براتون بذارن، خب در اکثر مواردی که من دیدم گول خورده بودن. اما قسمت جالبش که من رو هم گیج کرد این بود که اگر دوستم برام یادداشت نذاشته چطور یادداشت از طرف اون برای من امده!

کار جالبی که اون آقا کرد این بود با استفاده از یک خط کد جاوا اسکریپت و استفاده از یک فایل جاوا اسکریپتی دیگه کاری کرده  که اگر شما اون نوشته ای که تو یادداشت گفته بود رو تو آدرس بارتون کپی کنید یک یادداشت با همون نوشته ها رو برای همه دوستانتون با پروفایل شما  می فرسته و همین طور هر کدوم از دوستانتون گول بخورن برای تمام دوستانشون می فرستن و اینجوری هست که خود خواسته یک ورم ایجاد میشه...

پس یادتون باشه گول یادداشت های این مدلی رو نخورین! و هر چی بهتون گفتن فکر نکرده انجام ندین.

 UpDate: داشتم به دفترچه کلاس های موسسه ایزایران نگاهی میکردم چشمم خورد به کلاس Ethical Hacking با هزینه 318 هزار تومان!

  
نویسنده : پارسا فاتحی ; ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳۸٧