امروز روز تحریم بود! (آپدیت شد و میشود...)

داستان از اینجا شروع میشه که سیستم ام رو عوض میکنم و برای نصب و بروز کردن چندتا برنامه کاربردی در اینترنت جستجو میکنم!

1- معمولا اولین چیزی که من نصب میکنم فایرفاکس عزیز هست، خب تا اینجا همه چیز درست بود فایرفاکس رو دانلود و نصب کردم بعدش رفتم سراغ یه سری افزونه های فایر فاکس ولی هر چی تلاش کردم این صفحه باز نشد ناراحت تا اینکه متوجه شدم این قسمت از سایت فایرفاکس در ایران باز نمیشه(با Proxy یا VPN میتونید به این صفحه دسترسی داشته باشید.) متفکر . تعجب نکنید اینم یه جور تحریم هست. در این مدل از تحریم ها چیزی به کاربر گفته نمیشه و به قولی می پیچوننتوننیشخند. (البته این سایت در آی اس پی شاتل بالا میاد)

2- می خواستم آنتی ویروس نورتون رو بروز کنم که با این متن روبرو شدمچشم :

We’re sorry that we are unable to process your request for Symantec products.

3- گوگل تاک! البته این مورد رو قبلا هم بهش بر خورده بودم. این مدل تحریم هم از همان مورد هایی هست که چیزی به کاربر نمیگنقهر. وقتی روی دانلود کلیک میکنید به شما میگه این فایل وجود نداره! ولی همونجا اگر با پراکسی یا وی پی ان باشید میتونید Gtalk رو دانلود کنید.

- آقای وزیر هم که گفته اینترنت 56 کیلوبایتی برای مردم ایران کافیه! به نظر من زیاد هم هست! اینم یک مدل تحریمه از نوع داخلی.

آپدیت:
4-
یاهو مسنجر!!! یاهو هم اگر ببینه از ایران وارد میشین شمار رو به صفحه ای میفرسته که در اون نوشته شده نیازی به دانلود نیست از وب مسنجر یاهو استفاده کنید.

این حلقه های تحریم داخلی و خارجی هر روز کوچکتر میشه و فقط خدا بخیر کند...

مرتبط:

فلسفه تحریم نرم افزاری کاربران ایرانی چیست؟ (وبلاگ راهنمای پژوهش)

خرید MySQL توسط Sun و تحریم ایران

پایین نوشت:
* نتیجه گیری اخلاقی: خیال باطل.

/ 9 نظر / 16 بازدید
رامن

سلام زحمتی براتون داشتم من قالب وبلاگم را عوض کردم ولی خیلی دلم میخواهد به قالب قبلی که اکثر متنهایم را با آن نوشتم برگردم چه کار کنم. قالبهای دیگه اعصابم را خراب میکنه ممنون و بسیار ممنون اکه راهنماییم کنی

سروش

حتما همین کار را بکن... بیشتر از ثانیه هم وقت تلف نکن که پشیمون میشی [لبخند]

آرش

مگه نبینمت...[عصبانی]

فاطمه

کجا با این عجله؟؟؟!!! من در این مورد چند وقت پیش نوشتم.... http://www.roozna.com/Negaresh_site/FullStory/?Id=60499&Title=

مریم ربیعی

سلام معمولاً رسم بر اینه که بعد از هر مهمانی ، مهمان تماس بگیرد و از میزبان تشکر کند . سپاس فراوان بابت جشنی که برگزار کردید . تلنگر خیلی خوبی بود تا از قلمم برای اهداف بهتری استفاده کنم .تولد پرشین بلاگ هم مبارک ، ممنون بابت فضایی که ایجاد کردید تا بتوانیم قلم خودمان را محک بزنیم . همین الان خوب باش . مریم ربیعی

fadayemam

فتنه احمدی‌نژاد. سلام، الان تازه متوجه شدم چرا در سالروز وفات امام خمینی ، حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که خود امام خمینی بارها فرمودند اشتباه کردند و منظور ایشان از این حرف چه بود . با رفتار اخیر رئیس جمهور بالاخره روشن شده است که احمدی‌نژاد با دادن نتایج آرا دروغی انتخابات به امام خامنه‌ای، باعث شدند که حضرت امام خامنه‌ای در ملا عام اعلام کنند که حمایت از احمدی‌نژاد بعد از انتخابات، اشتباه بوده است. فتنه اصلی‌ زیر سر احمدی نژاد و خائنین امثال خودش بوده و هست.ای کاش دسته احمدی‌نژاد هم سر به خیابان بگذارند شخصاً ترتیب ایشان را هم از پشت بام خواهم داد. سرباز ولایت من هستم نه آن مشائی دزد.