در ادامه تحریم ها این بار نرم افزار مدیریت سرور cPanel

با تشدید تحریم ها علیه ایران، نرم افزار آمریکایی سی پنل که قوی ترین و پر استفاده ترین نرم افزار برای کنترل سرور سایتها به شمار می رود اجازه استفاده از این نرم افزار را بر روی سایتهای ایرانی قطع کرد.

یکی از شرکتهای فعال در ارائه هاستینگ به سایتهای ایرانی، گفت: به دلیل تحریم های آمریکا ما تا کنون بصورت مخفیانه و از طریق اشخاص آمریکایی بعنوان رابط از این نرم افزار مدیریت سرور استفاده می کردیم ولی از اوایل خردادماه بدون اطلاع قبلی دسترسی ما به سرور سایت را قطع کردند و گفتند برای ادامه همکاری باید سایتهای ایرانی و دامنه های ir از روی سرور حذف شود.

مسوولان شرکت آمریکایی سی پنل با نارضایتی بخاطر از دست دادن بازار ایران این کار را انجام می دهند و اعلام کردند بر اساس قوانین ایرانی ها حق استفاده از برنامه ای که ما نوشتیم ندارند.

مسوولین شرکتهای آمریکایی با وجود جرم بودن تاکنون بصورت مخفیانه با ما همکاری می کردند ولی با افزایش فشارهای دولت آمریکا اعلام کردند برای حفظ شرکت خود تمام تلاششان را برای شناسایی سایتهای ایرانی و قطع سرویس دهی به آنها خواهند کرد.

عدم فروش نرم افزارها، بستن برخی خدمات سایتهایی مانند گوگل و یاهو و حتی جلوگیری از دانلود برنامه های رایگانی مانند دیتابیس پر استفاده mysql و نرم افزار جاوا را از دیگر جنبه های تحریم ایرانیان در اینترنت است.

با این تحریم جدید اکثر سایتهای دولتی ، شخصی و خبرگزاریها مجبور به تغییر نرم افزار مدیریت سرور خود به نرم افزارهای ضعیف تر می باشند و ممکن است این تغییر با اختلالاتی در سرویس دهی سایتهای ایرانی همراه شود...

/ 7 نظر / 23 بازدید
سید علیرضا شمس نیا

سلام سالگرد تولد پرشین بلاگ مبارک با مطلب شروعی بهتر با مسئولیت بیشتر در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیام و نظرتان هستم .

نسرین

سلام خسته نباشی با اجازه لینک وبلاگ بسیار خوبت رو در لیستم قرار دادم لطفا سر بزنید خوشحال میشم. یا علی[گل]

هیرودیا

سلام پارسا نه که سرویس دهی سایت های ایرانی خیلی خیلی در حد بترکون بود!حالا امکان داره یه اختلالاتی هم صورت بگیره!!! خدا به داد برسه. . . . از این واژه ها نفرت دارم: قلم.اوین.سنگسار.آزادی بیان.فیلتر.سیاست.تحریم.خون.جنگ.اورانیوم و در آینده ای نه چندان دور :ایران.آسیا.

اميررضا

به جاش به خود کفایی برنامه نویسی و خودکفایی جاوا و خو کفایی .... می رسیم البته بنده خود به کف رسیده ام یعنی به مرحله کف آیی نزدیک شدم! خوشحال شدم از زیارت وبلاگتون موفق باشید

کوروش دیباج

سلام جناب آقای فاتحی با عرض سلام ببخشید یکمی حول شدم غرض از مزاحمت این بود من یک وبلاگ نویس مبتدی هستم می خواستم اگر برایتان زحمت نیست به وبلاگ من سری بزنید ونظرتان را درباره وبلاگم به من بدهی واگر نقاط ضعفی هست خوشحال می شوم به من بفرمایید واگر جالب است خوشحال می شوم به دوستانتان آدرس وبلاگ من را بدهید که از آن بازدید به عمل آورند ممنون از لطف شما منتظرم[قلب][قلب][گل][گل][گل] کوروش دیباج

شگفت انسان

سلام به قول گفتني ((وب قشنگي دارين)) ... .. . پس يه سري به ما بزن[نیشخند]