گوگل خوراک هارو ایندکس نمی کنه؟

داشتم به این فکر میکردم که گوگل خوراک ها(feeds)رو ایندکس میکنه یا نه؟
بعد گفتم اگر ایندکس کنه که نمیشه خیلی بده اگر بری یه چیزی سرچ کنی بعد دو نوع نتیجه مثل هم ببینی(منظورم اینه که دوتاش یک نتیجه باشه، یکش از نوع فید و اون یکی از نوع صفحه وب معمولی).
از طرفی هم اگر ایندکس نکنه چطور میشه بین فید ها جستجو کرد؟

86tnji9.jpg
دیدم به نتیجه ای نمیرسم پس رفتم چند تا سرچ بزنم، نهایتاً رسیدم به وبلاگ GoogleWebmasterCentral و این پست که نوشته بود
Taking feeds out of our web search results که دقیقا جواب سوالام بود.
گفته که گوگل فیدهارو ایندکس نمیکنه به دو دلیل، ممکنه لینکهای دونسخه ای زیاد بشن و یا اون فید از بین بره و کاربرا به اون صفحه مورد نظر نرسن و البته گفته که فیدهارو ایندکس نمیکنیم به جز پادکست ها! و در ادامه هم اضافه کرده اگر نمی خوایین پادکست هاتون ایندکس بشه میتونید تو سرویسی که برای مدیریت فیدهاتون استفاده میکنین (مثل فیدبرنر) No Index رو فعال کنید.

خب حالا سوال بعدیم هم جوابش اینجاست...
اگر ایندکس نکنه چطور میشه بین فید ها جستجو کرد؟
جواب سوال گوگل ریدر و آی گوگل هستش، به همین سادگی!

/ 5 نظر / 24 بازدید
فرشاد

خوشحالم ميبينم كه يك پرشين بلاگي خوراكش رو پزونده و از مشتاقان گوگل ريدر هم هست و به اشتراك ميگذاره... ماشالله هميشه شاد باشيد

فرشاد

اما يك جاي ديگه هست كه خوراكهاي گوگل ريدر رو خوب و عالي ايندكس ميكنه به نام ريدبرنر محبتي كن و برو تو اين سايت و آدرس خوراك صفحه به اشتراك گذاشته هاتو بده بهش... خودت ميفهمي داستان از چه قرار است تو وبلاگم چيزهايي نوشتم

سارا

تلاش شما قابل ستايش.....

فرشاد

ایندکس نکردن گوگل دلیل بر این نیست که شما آپدیت نکنی اینجا را. یک چیزی بریز توش من اومدم یک وجب خاک نشسته بود رو این بلاگ. برفها هم که پارو نکردی. سقف وبلاگت نم کرده هر لحظه امکان داره خراب شه. کجایی؟